Akné a B5

Jak uvnitř, tak venku...

Důležité je si uvědomit, že akné není jen nemocí kůže. Kůže je zrcadlem toho, jaké je naše tělo uvnitř, vypovídá o stavu a funkci našich vnitřních orgánů. Když tedy chceme úspěšně léčit akné, nestačí nám pouze ošetřovat kůži zvenku, je potřeba léčit celé naše tělo, vyčistit ho a zásobovat dostatkem výživných a léčivých látek.

Vitamín B5 (kyselina pantothenová) je doporučován jako účinný prostředek pro léčbu akné.

Vše způsobila studie zveřejněná v roce 1995 Dr. Lit-Hung Leungem, která uvádí, že vitamín B5 má schopnost léčit akné. http://www.vilantae.com/medicalResearch.php

Kyselina pantothenová, známá také jako vitamín B5, působí ve velkých dávkách na snížení produkce kožního mazu a pomáhá tak redukovat problémy s akné. Má podobné účinky jako Roaccutane (lék na akné na lékařský předpis), v tom smyslu, že snižuje nadměrnou produkci kožního mazu. Kyselina pantothenová působí tak, že pomáhá vašemu organismu metabolizovat tuky v těle, ovlivňuje mazové žlázy, a díky tomu se pleť nemastí a póry se neucpávají.

Jak tedy přesně funguje kyselina pantotenová?

Během metabolického procesu rozkládá vaše tělo tuky. Když tělo nemá dostatek koenzymu-A, ne všechny tyto tuky může rozložit. Tělo se jich pak musí zbavit například tak, že je vyloučí prostřednictvím mazu žlázami na kůži v podobě kožního mazu. Pokud má tělo k dispozici větší množství koenzymu-A, může tyto tuky metabolizovat spolu s ostatními a produkce kožního mazu se tak značně sníží.
Koenzym-A se skládá ze tří částí: cysteinu, ATP a kyseliny pantotenové. Vaše tělo si dokáže cystein a ATP obstarat samo. Třetí část - kyselinu pantotenovou (vitamin B5) však může tělo získat jen z externího zdroje tedy z potravy. Doplněním stravy o kyselinu pantotenovou získá vaše tělo více koenzymu-A k využití, dojde k lepšímu rozkládání tuků a tím ke snížení produkce kožního mazu. Nedochází tak k ucpávání pórů a množení bakterií způsobujících akné.
Více než 90% lidí, kteří vyzkoušeli Vitamín B5 uvádí, že jim s akné výrazně pomohl. Vzhledem k tomu, že tento vitamín je přirozený a rozpustný ve vodě, je tak mnohem bezpečnější než například zmiňovaný lék Roaccutane (derivát vitamínu A, který ve vodě rozpustný není a hrozí tak předávkování a poškození jater).

V boji proti akné fungují vysoké dávky tohoto vitamínu: v dávkách až 2,5 g 4x denně, celkem tedy až 10 g za den. Denní dávky zvyšujte pozvolna po týdnech v rámci 1 - 2 měsíců. Během těchto týdnů pozorujte účinek. U té dávky, která vám již zabere pak zůstaňte. Vždy je vhodné dávky rozložit v průběhu dne tak, aby se zabránilo podráždění žaludku, což je jediný známý nežádoucí účinek kyseliny pantotenové, nejlépe brát s jídlem a zapít alespoň sklenicí vody. Na vysoké dávky je také vhodné nechat tělo zvykat postupně, tedy zvyšovat postupně dávky během několika týdnů až do té doby, než dané množství dávky zabere, bývá to i 5 až 10g/den což odpovídá 10 až 20 tabletám denně.

Článek Zdroj: Messaggiamo.Com

 

Záznamy nebyly nalezeny...